Karty paliwowe to swego rodzaju karty kredytowe. Wystawiają je wszystkie większe koncerny paliwowe. Najczęściej są udostępniane przedsiębiorcom, którzy mają określoną liczbę samochodów.
Karta paliwowa może być przypisana do osoby lub konkretnego samochodu. ?Dzięki drugiemu rozwiązaniu pracownik może tankować wyłącznie określony samochód, a nie np. swój prywatny? ? mówi serwisowi infoWire.pl Bartłomiej Wiśniewski, kierownik ds. floty samochodowej i telekomunikacji z Provident Polska.
Kartę paliwową wręczamy pracownikowi (kierowcy) i nie musimy się martwić, czy podczas wizyty na stacji będzie miał wystarczającą ilość gotówki. Kolejną korzyścią jest odroczona płatność, jak w przypadku karty kredytowej. ?Przedsiębiorca płaci za usługi tak naprawdę dopiero po miesiącu, gdy otrzyma zbiorczą fakturę od danego koncernu paliwowego? ? wyjaśnia ekspert.
Dodatkowo nie ma ryzyka, że pracownik skorzysta z usług niesprawdzonego dostawcy ? tankować może jedynie na określonych stacjach. Dzięki temu można również negocjować ceny i liczyć na rabaty.
Karta paliwowa pozwala na zakup nie tylko paliwa. Przedsiębiorca określa produkty bądź usługi, z których będzie można korzystać. Do najczęstszych należą myjnia samochodowa, odkurzacz, płyn do spryskiwaczy i olej silnikowy, czyli rzeczy najczęściej potrzebne kierowcy.
Warunkiem otrzymania karty paliwowej jest zobowiązanie się do zakupu określonej ilości paliwa miesięcznie. Trzeba również wykazać kondycję finansową swojej firmy, ponieważ mimo wszystko jest to zakup na kredyt, więc stanowi ryzyko dla koncernu paliwowego.
dostarczył infoWire.pl