Data publikacji: 2017-09-20
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Stop nadużyciom czyli lepiej zapobiegać niż karać!
Kategoria: BIZNES, Motoryzacja
Nieuczciwe praktyki kierowców to problem przedsiębiorstw transportowych. Jak pokazują wyniki raportu „Nadużycia paliwowe” aż 97% menedżerów potwierdza, że oszustwa są powszechnym zjawiskiem w ich firmach .
Nieuczciwe praktyki kierowców są nadal poważnym problemem wielu przedsiębiorstw transportowych. Jak pokazują wyniki raportu „Nadużycia paliwowe” aż 97% menedżerów potwierdza, że oszustwa są powszechnym zjawiskiem w ich firmach[1]. Jednym z wyzwań stojących przed firmami jest wypracowanie mechanizmów i procedur, które pozwolą zapobiegać ewentualnym nadużyciom oraz zminimalizują ryzyko ewentualnych kradzieży.
Walka z oszustwami to codzienność firm transportowych, a zarządzający flotami uważają, że gdyby zdołali zapobiec oszustwom oraz zwiększyli ich wykrywalność, mogliby wygenerować znaczne oszczędności – zdaniem 59% nawet o 5%. Skutecznym rozwiązaniem, które pomoże poprawić kontrolę transakcji i zapewnić bezpieczeństwo flocie, są karty paliwowe euroShell oferujące szereg dodatkowych zabezpieczeń, w tym także ochronę transakcji.
Flota pod kontrolą 24/7
Posiadacze kart flotowych euroShell mają pełną gwarancję kontroli transakcji dzięki platformie Shell Card Online. Jest to zaawansowane narzędzie pozwalające na bieżący monitoring dokonanych transakcji, generowanie szczegółowych raportów o zużyciu paliwa czy zmianę limitów wartościowych. Ponadto platforma poprzez alerty ostrzegawcze pozwala na wykrywanie nieuczciwych praktyk pracowników np. prób uregulowania należności za towary nieobjęte płatnościami kartą. W ten sposób zarządca floty może w każdej chwili sprawdzić historię transakcji
i jeśli to konieczne, zmienić ustalony limit albo zablokować kartę. Monitorowanie transakcji online możliwe jest z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu.
Flotowy pakiet bezpieczeństwa
Z myślą o poprawie bezpieczeństwa firm transportowych euroShell wprowadziło do swojej oferty flotowy pakiet bezpieczeństwa, który pozwala na ustalanie limitów zakupowych na karcie i to nie tylko w zakresie wysokości kwot, ale i innych konfiguracji np. produktowych. Pakiet bezpieczeństwa oferuje klientom również funkcję alertów SMS informujących o wykryciu oszustwa, dzięki czemu menedżer może jeszcze szybciej dokonać analizy płatności na koncie karty. Pakiet bezpieczeństwa jest proponowany wszystkim firmom korzystającym z kart euroShell w ramach poszerzenia oferty abonamentu.
Karta godna zaufania
Korzystanie z kart paliwowych pozwala zwiększyć bezpieczeństwo, nawet w przypadku zgubienia karty lub jej kradzieży. Osoba nieupoważniona nie dokona transakcji bez znajomości kodu PIN, a przypisanie karty do konkretnego pojazdu lub kierowcy przyczynia się do bezzwłocznej reakcji pracowników stacji w przypadku bezprawnego użycia karty. Wsparcie i pomoc w wykrywaniu nieuczciwych praktyk to również zadania specjalnego zespołu ekspertów powołanego przez Shell, który zajmuje się monitorowaniem transakcji. Ponadto w ramach podnoszenia bezpieczeństwa na wszystkich stacjach Shell w Polsce zostały zainstalowane kamery przemysłowe.
Karta flotowa zapewnia nie tylko kontrolę nad ilością tankowanego paliwa, ale także ogranicza ryzyko oszustw i pozwala na uproszczenie administracji. Jednakże ze wzrostem liczby płatności bezgotówkowych zmienił się też rodzaj i wymiar nadużyć paliwowych. Dzięki karcie flotowej zarządcy mogą przez całą dobę śledzić realizowane transakcje oraz ich częstotliwość, a taka dokładna wiedza na temat zużycia paliwa w firmie pozwoli na wprowadzenie stosownych ograniczeń minimalizujących ryzyko nadużyć. Dlatego karty flotowe euroShell zostały wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia mające przeciwdziałać nieuczciwym praktykom, ponieważ lepiej zapobiegać niż karać.
[1] Badanie „Nadużycia paliwowe” zrealizowane przez Edelman Berland na zlecenie Shell w 2015 roku
źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Hashtagi: #BIZNES #Motoryzacja